Musique

Jak si připadám, když jsem odmaturovala z matiky?

23. května 2013 v 15:00
Nějak takhle:


A když jsem maturovat teprve šla? Takhle.

Because the night belongs to GARBAGE

8. května 2013 v 19:54
Chci se s vámi podělit o hudební klenot.
  • Miluju tu (temnou?) atmosféru, kterou Garbage každé písničce dají.
  • Miluju hlas té malé holky, co zpívá s Shirley (a Shirleyin taky).
  • Miluju to kytarové sólo na konci.
  • Miluju Garbage a tohle mi znovu připomnělo, proč.
  • Miluju to, že vlastně vůbec nevím, co jsou za žánr. Hrají pop? Rock? Alternativní pop/rock? Electro? Dark alternativní electro pop-rock? Co je to?
Víte, jak moc tu kapelu miluju? Není to jen tak, že by se mi jednotlivé písničky líbily. Je to, jako by byly součástí mě. A pokud se vás Because the night dotkne tak jako mě, zkuste ještě třeba The One.

Máte taky nějakou kapelu, která vám byla prostě souzena?

Doporučení na nejlepší jarní hudbu

11. dubna 2013 v 20:21
Vše dopadlo dobře a je ze mě šéfredaktorka! :D Možná jste si všimli, že už nějakou dobu tady na blogu za nás lobuju i v zápatí. Začala jsem nabírat nové redaktory. Hned po prvním dnu mě napadlo, že musím napsat článek na téma Jak reagovat na inzerát.
Čeká mě nelehký úkol: jak zatraktivnit obsah? Většina mých známých zatím reagovala ve smyslu: "To bude pro tebe super zkušenost! Ale teda ten magazín mě moc nebral."

Přijali mě i na ten zámek. Z toho mám výrazně menší radost... Tak napůl jsem doufala, že to nevyjde. Co se dá dělat, jsem fakt sekáč... :D

Navíc vydali Walk off the Earth nové album, které se hodí do každého počasí a na každou příležitost. Mrzí mě, že Revo ještě nebylo na světě, když jsem měla maturák... Protože bych si ho určitě nechala zahrát při nástupu. Pokud chcete něco, co vám zaručeně zvedne náladu, WOTE je ONO. Kromě samotné titulní Revo doporučuje ještě Speeches, Summer vibe...

Epic Rap Battles of the History

5. dubna 2013 v 18:43
Zítra mám nabitý den. A dopadne-li všechno dobře... tak dopadne všechno dobře :).

DODATEK! Je to někdo s novinářskými ambicemi? :) Tak se prosím koukněte na tenhle inzerát!
Už nějaký ten týden toužím dát na blog Epic Rap Battles of the History. Kdo mě alespoň trochu zná, ví, že rapu zrovna moc nefandím, ale tohle je výjimka. Protože TOTO je doopravdy epický! Nejepičtejší ze všech je battle Bill Gates vs Steve Jobs. Pokud se vám bude líbit tak jako mně, doporučuju pokračovat battlem Thomas Edison vs Nikola Tesla a pak třeba Albert Einstein vs Stephen Hawking nebo Emmet Brown vs Doctor Who. A pokud máte pocit, že jsou to všechno pošahaní vědci a nerdi, koukněte na Adam vs Eve.
Tak. To je pět rapových písniček, které mám ráda, a zároveň pět hovadin, které miluju :D. Abyste rozuměli. Poslouchám to klidně hodinu v kuse. Cestou do Prahy. Cestou z Prahy.
I'm a pimp, you're a nerd
I'm slick, you're cheesey
Beating you is Apple II easyHasta la vista - like the Terminator told ya

Hudební speciál: Poslechněte si mých TOP 6

24. února 2013 v 17:03
Posledních několik měsíců se mi do uší řina spousta hudby, kterou jsem zatím jen nejspíš omylem nevnutila k nějakému článku. Pokaždé, když se rozhoduju, co sem dám, následující interprety jednoduše přebije to, co mám ještě radši. Cooper, Eluveitie, Uh Huh Her, Garbage, The Creepshow...
Hudbu, kterou poslouchám, dělim na dvě větve: Tu, kterou si pustim v autobuse, a tu, kterou si pustim doma. Autobusová hudba mi často zasahuje do hudby domáci. Naopak to ale je opravdu výjmečně. Taky to tak máte?
Co se sem za poslední měsíce nevešlo? Nejen Lana del Rey!

PS: Videa mají tendenci se v článku prohazovat! Dopuručuju 3x aktualizovat stránku, pak je to většinou ok :D.

All I wanna know is... can you come a little closer?

3. února 2013 v 19:10
"I was hoping to write a romantic song that someone might to play at a party, but they also might listen to in the car on the way home from school or work, while fantasizing about someone they were crushing on. The whole intention with the song was to capture the feeling BEFORE love… when you're obsessed with every detail about someone who you may not have even spoke to."
- Tegan Quin on Closer

Příjemný odpočinek od hospodského folk metalu, který se mi posledních několik měsíců nepřetržitě řine do uší. Je to jako kdyby Uh Huh Her vydaly nové CD, jen pod jiným názvem skupiny. Je to milý.

Minor heaven

23. prosince 2012 v 19:56
Tak si ty svoje prázdniny/studijní volno užívejte, ale hlavně si k tomu pusťte Tarju!
Buďte činní i o Vánocích tak, jako jsem já, normálně se nenechte vykolejit nějakými svátky a pište v pohodě kompozice a referáty, zatím co třetí rukou jíte perníky a bramborový salát a vanilkové rohlíčky a polívku, ale nepukejte tak jako pukám já.
Taky se těšte na můj článek o sadomasochismu, který vyjde za dlouho.

Shirley Manson nepatří do garbage, zpívá totiž božsky

8. prosince 2012 v 19:09
Do dnešního odpoledne jsem žila v domnění, že Shirley Manson naživo neumí zpívat a že její hlas zní dobře jen ze studiových nahrávek. Dnes jsem ale viděla pár živých vystoupení z doby kolem roku 2000 a naprosto mě oslnila! Možná, že se jí s přibývajícím věkem kazí hlas, možná, že se jejich nové písničky z Not your kind of people naživo tak dobře nezpívají (Blood for poppies je podle mě živě vážně hrozná!).
Zvláště si mě Shirley získala touhle verzí Androgyny, která se mi snad líbí víc než studiovka. NAJS!

Inside this big, bright world

22. srpna 2012 v 18:11
Chytla mě můza a začala jsem psát. Znovu. Jsem z toho v jednom ohni :D. Transformovala jsem svou (momentální) obsesi na tvůrčí proces. Ou jé. Je reste motivée.

Garbage mají nový klip. Nerada se koukám k písničkám na klipy, protože mě rozptylují od tý hudby a ani mě nějak nevaví, ale klipy Garbage (hlavně ty nový) jsou prostě skvělý. Miluju je. Fakt. Je. Miluju. Doufám, že natočí klip taky k I hate love, Control a Beloved freak. To bych TAK chtěla vidět.

When we bleed we bleed the same

5. července 2012 v 12:16
Chci zase ty bouřky! To vedro je hrozný. NIKDE neni chládek.
Víte, jak poznám, že je muj nebohej organizmus už vážně přehřátej? Ztrácim chuť k jídlu. To je jasná známka toho, že musí být něco špatně :D.

Naprosto jsem se zamilovala do Muse. Nechápu, vážně nechápu, proč každou známou skupinu tak nějak podvědomě zavrhnu a nikdy si jí nepustim, i když už jsem několikrát zjitila, že jsou ty mega slavný skupiny většinou slavný proto, že jsou prostě úžasný. Už jsem na to přišla u Placebo. U Hardcore superstar. U AFI. A teď u Muse. Muse, který zná prostě každej, jenom já od nich do včerejška znala jen jednu písničku :D. A teď jsem zjistila, že je to přesně ten styl hudby, jakej už několik měsíců hledám!
Jsem do toho uplně zblázněná. Cejtim asi takový šílenství, jako když jsem si poprvý pustila Not your kind of people od Garbage.


 
 

Reklama