Journal

Bude toho trochu moc, ale už zase hýřim energií a jsem nabitá jako baterka... více méně...

20. ledna 2013 v 19:32
Rok 2013 začal krásně. Cítila jsem se tak nová, čerstvá a připravená na všechno! Po maturáku se to ale rychle otočilo. Padla na mě blbá nálada. To nejlepší (jak nám nejen učitelé nezapomínají neustále připomínat) je už za námi, a co mě čeká teď?
Maturita, přijímačky, učení, učení, učení, shánění brigády ne léto, nástup na VŠ...
Ano, rozhodla jsem se, že se znovu vrhnu do honu za placenou brigádou. Tentokrát ale nemám v plánu natírat stropy, tahat kamení a přenášet stoly! Já, čtyřiceti kilové děvčátko, bože! Proč jsem se do toho minulé léto uvrtala? Letos mám v plánu obepsat pár hradů, zámků a jiných expozicí v okolí s tím, že moc toužím provádět tam francouzské turisty. Přece jen už budu mít ten certifikát, ne? Muhahahaaa.
K tomu všemu navíc budu v sobotu jezdit do Prahy na přípravné kurzy na vysokou. Konkrétně na kurzy s názvem Uvedení do jazykovědné a literárněvědné bohemistiky. Jo, taky jsem propadla tomuhle byznysu s vědomostmi, jenže když na ty kurzy všichni chodí, prostě se musíte přidat, jinak se přece nikam nedostanete, že jo, a to nechcete, tak si za to raději zaplatíte, no. Ale program těch kurzů zní zajímavě. Těšim se na to.

Četli jste už můj článek o tom, jak katolické církve ve Francii brojí proti homo sňatkům? Ne? Tak šup do toho. Ať zvednete návštěvnost.

Jinak vám takhle na večer můžu doporučit jen nějaký dobrý folk metal s tím nejepičtějším refrénem.

Volby & MATURITNÍ PLES #3 - kupa fotek

18. ledna 2013 v 18:23
Volby v mém případě zastínilo haló okolo maturáku, ale ano, dost jsem to prožívala! Vždyť to byla první přímá volba prezidenta, jednou to vstoupí do dějin a děti se o tom budou učit ve škole!
Jakožto řádně disciplinovaný občan jsem šla volit už v pátek, a to zhruba pět minut po otevření volební místnosti. Bála jsem se totiž, že v sobotu po propařené noci už by mi ona disciplína mohla chybět. Procenta, která získal můj kandidát, Franz, pro mě sice byla trochu zklamáním, ale koneckonců těch 7 % není zas tak málo. Sedm procent voličů je pořád hodně lidí. Hlavně, že v závěrečném duelu není Zeman a Fischer! Sinon j'aurais vraiment du mal a choisir !
Jedna skvělá zpráva: Naše maturitní video už je na Youtube! Takže viola et amusez vous bien !


Pod perexem na vás čekají fotky z mého absolutně úžasného maturitního plesu.
Toto je jen malá ukázka. Párty HARD JAKO KRÁVA.

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/396133_3825472170292_295087618_n.jpg

MATURITNÍ PLES #1: příprava a excitace

10. ledna 2013 v 20:42
Šílim. Hrozně se těšim. Neskutečně moc.
Řešim problém, kdy se namalovat. Doma, nebo až na místě?
Nemůžu se dočkat!
Dnes nebudu moct usnout.
Jak to všechno dopadne?
Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Panebože. Já se těšim.
Těšim se na všechno. Nástup. Půlnočko. Pizza v jednu. Woooooooow.
Nemám slov. Ale jsem rozrušená.
Sraz ve čtyři v Palcátě.
Megamoc.
Výlev.
Šaty, boty, make-up. Kostým na půlnoc. Podprsenkový problém.
Domů autobusem v 5:40 ráno.
Excitace. Excitační práh: zde. Můj stav: daleko za prahem.

Vzniká nový magazín pro studenty, který prostě musíte vidět

4. ledna 2013 v 20:05
Velká zpráva: Od Topzine.cz se odloupla jedna z jeho rubrik, a sice Vzdělání a kariéra. Vzniknul tak nový internetový magazín StudentMag.
Už od dnešního rána jsem z toho celá vzrušená. Když jsem do Topzine nastupovala, bylo to jen proto, aby se mi o trochu víc otevřela brána na VŠ, i když jsem zatím více méně neměla ponětí o tom, kam vlastně chci. Jen jsem si řikala: "Praxe. Papírem s potvrzenim o praxi někde prásknu o stůl a oni mě přijmou s otevřenou náručí." Nakonec to ale dopadlo tak, že mě psaní začalo neskutečně bavit a vážně ráda bych se tim jednou živila... Uvidíme!
Prozatím ale budu moc ráda, když třeba lajknete facebookové stránku StudentMagu a přečtete si nějaké články, konkrétě můžete začít těmi mými, na které najdete odkaz na mém profilu. Zatím se postupně publikují staré články, které už byly na Topzinu, ale časem budou přibývat nové, na to vejte jed! :D Už si nějaké škudlím v záloze :).

A co jinak? Samozřejmě, že ve škole exceluju, a to nejen v bagetách, párcích a chlebu. Přípravy na maturák vrcholí. Maturita se blíží. Z maturity nanečisto nanečisto (neboli bac blánu blánu) z matiky jsem dostala čtyřku. Téměř bez jakékoli přípravy. Nepřijde mi to nějak špatné :D. Z jakoby maturitních prací ze zeměpisu jsem dnes dostala dvě jedničky. Vážně, kdybych nemusela maturovat z matiky, měla bych ambice i na vyznamenání... Ale nakonec, k čemu by to bylo? Maximálně bych s tim papírem mohla někde práskat o stoly... :D

Dnes zemřel válečný generál Schwarzkopf a fotbalista, který utrpěl vážná zranění při jízdě na bobech

28. prosince 2012 v 21:05
Pardon. Vim, že neni hezké se smát cizímu neštěstí, ale dnešní úmrtí zní jak z dobré americké komedie.

Co jsem dostala k Vánocům? Hned se vám pochlubim.
Za prvé, a to budete čumět, šusťákovou bundu z Pull&Bear, ve které se v dokonalé harmonii snoubila elegance s praktičností... Ale co to melu. Prostě jí budu nosit na jaře, když bude pršet.
Za druhé jsem dostala modrou pashminu zhruba této barvy.
Za třetí by někdy v příštích dnech měla přijít L'Identité od Milana Kundery, která zatím nevyšla (a možná ani nevyjde) česky. Juch! Na to už se těšim.
Za čtvrté a za páté jsem dostala utěrky a ručníky.

Jako přídavek vám se dnes místo hudby přidávám mnou sestříhané video ze Švýcarska, kde jsme byli minulé prázdniny. Asi před týdnem jsem se totiž měla něco učit a z ničeho nic jsem se rozhodla, že najednou prostě musím sestříhat všechna videa, co jsem tam natočila, a dát je do jednoho videa nejlepších s mnou nejoblíbenějších momentů.
OK, tak video z Rajčete sem očividně nejde vložit. Proto, pokud ho chtete vidět, se na něj podívejte TADY.

Zrovna jím rizoto s ořechy. Tour de France vlna a plakát a lístek a čumte na to, je to super, alespoň ten lístek se mi fakt líbí. A plakát taky, jasnačka

19. prosince 2012 v 18:51
Měla bych se učit géo, ale who cares. Stejně tam mám skoro samý jedničky! (Musim se pochlubit, že mi alespoň něco jde.)

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/603223_3836271277381_37802576_n.jpgRáda bych vás naladila na mojí maturákovou vlnu. Už máme hotové plakáty, každý se svým vlastním ksichtíkem. Co jsem zatím slyšela, v jiných městech to není obvyklé, takže to tu vysvětlím: V Táboře má každý maturák určité téma, do kterého se celý večer stylizuje. Může to být cokoli. Už jsem byla na maturáku superhrdinů, pekla, hasičů... Ale všeho s mírou. To, že jdete na maturák s tématem hasiči, ještě neznamená, že tam všichni budou v hasičské uniformě. Tak tam totiž nebude nikdo. V sále ale najdete více či méně hasičských rekvizit, maturitní video (to prý taky skoro nikde jinde neni, ale o tom více až vám sem dám naše video :D) je také ve stylu daného tématu, půlnoční překvapení se obvykle k tématu také vztahuje...
Naše téma je Tour de France. Proto tedy plakát s mou hlavou vypadá takto :D. Pro vetší verzi na něj klikněte.

Dneska jsem se rozhodla, že se na maturák nalíčím sama (ač to vůbec neumim). Tudíž jsem si musela rozšířit svůj kosmetický arzenál. Měla bych si dát pozor, abych neskončila jako jedna z těch lipstick lesbians - koupila jsem si totiž tvářenku. Já. Ani nevim, jak se s tim pracuje. Odpoledne jsem to ale zkoušela a myslím, že to půjde. A vypadám s tim dobře. Až mě to samotnou překvapilo :D. Asi bych to tak nevyhrocovala (protože jsem přece krásná i bez make-upu), ale přece jen nechci vypadat výrazně méně upravená než ostatní. Ach ta holčičí soutěživost.

A náš lístek. Ten musíte vidět! Není nádherný???

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/399304_3717560152559_1544536615_n.jpg

Slavím výročí tajnosti

17. prosince 2012 v 17:44
http://img534.imageshack.us/img534/3357/img2585kopie.jpgDnes jsou to čtyři roky, co jsem založila tenhe blog.
Zítra to bude rok, co umřel Václav Havel.
Co bude za tři roky?

Ve čtvrtek jdeme do divadla na Havlovu Vernisáž. A pak mě čekají ty slavné vánoční prázdniny. Ještě před tím ale bude koncosvětová oktáva párty (doufám!). Následovat bude můj maturitní ples. Na řadu přijde bakblán a maturita. O tom kdyžtak jindy.

Co bych tak řekla o tom svém hezkém výročí? Založit si blog byla jedna z nejlepších věcí, co mě kdy napadla. Mám tu zapsaných tolik úžasných zážitků, na které zapomenu jen v případě, že by služba blog.cz zkrachovala. Poznala jsem díky němu tunu skvělých lidí, včetně mé první holky, navíc mě blog naučil psát. Podívejte se v archivu na moje nejstarší články a pochopíte, jak to myslím. Konkrétně třeba tenhle článek bych řekla, že je dost prdel. Tímto děkuju Vyskimu, že mě naučil psát s diakritikou.

Zároveň bych ráda vyjádřila údiv nad tím, že se mi blog podařilo během těch čtyř let uchovat v tajnosti (aspoň myslím, že jo!). Ano, jsem si více méně jistá, že moje sestra o něm ví, ale to je mi celkem dost jedno :D. Dlouho jsem se snažila, aby se tady neobjevilo moje jméno, ani kousek obličeje, rozhodně žádný odkaz na moje jiné profily... Teď už provozuju jednosměrku: jsou tady odkazy na moje další stránky, na těch ale odkazy na tento blog nejsou. Nejspíš ani nebudou. Ale co já vim o budoucnosti.

PS: Na fotce samozřejmě oslavuju výročí.

Přehršel povinností, ale já na to stejně kašlu. Poučim se někdy?

12. prosince 2012 v 15:21
Tuna práce a já jsem se ještě pořád nesebrala natolik, abych doopravdy něco dělala. Zatím se snažím vším nenápadně proplouvat. Jak dlouho to ještě půjde?
Co mě v nejbližší době čeká: test z chemie, test ze zemáku, napsat stížnost, udělat referát, napsat seminárku, test z dějáku, do pátku 28. dva články, do pátku 11. ledna další, vypracovat laborky z chemie, test z angličtiny, test z francouzštiny, k tomu nejpíš někdy v příštích týdnech prodloužený pobyt ve škole kvůli nácviku nástupu a půlnočního překvapení. Čili mám na Vánoce o program postaráno. Dnes jsme psali čtyřhodinový test z matiky a byla to sranda.
Tak hrozně moc se blíží konec střední a maturita, že tomu ani uvěřit nemůžu. Ještě před chvílí byly prázdniny, ještě předevčírem jsem byla na ekokurzu...
Musim jít něco dělat. Dneska napíšu stížnost a alespoň trochu se podívám na chemii... jo. To udělám.

Očekávám cup of coffee to prove that you don't love me, Splendide

5. prosince 2012 v 20:04
Nastal čas to tady zase trochu zahltit mým každodenním životem.
Asi před měsícem jsem tvrdila, jaký se ze mě stal šílený workoholik. Et violá, ty časy jsou zase pryč. Připadá mi, jako bych ze sebe na začátku školního roku vydala to nejlepší a teď už jen dodělávám. Ale tak to nenechám! Rozhodla jsem se, že zvýším přísun zeleniny - tím dobiju energii - a znovu se na to vrhnu :D.

Před pár týdnama mi Blanka řekla: "Vykašlat se na všechno a soustředit se jen na školu, fakt, to by bylo nejlepší..." A víte, co mi došlo? To je přesně to, co dělám já. A je to tedy nejlepší? Asi jo. Občas je to smutné, ale když se to sem tam proloží dobrou pařbou, tak černé se to nezdá.

S napětim očekávám to období, kdy budu zase řešit jen nějaký vztah... Vždycky taková doba po delší abstinenci přijde. Dřív jsem se jí nemohla dočkat, teď už to nechávám spíš volně plynout. Jasně, být s někým je super, ale často by vám z toho rupla hlava (z nejrůznějších důvodů, všichni je známe), a nakonec, člověku je dobře i když je sám. Každé období má své pro i proti. Myslim, že bych se měla snažit vytěžit maximum z každého období v životě... Když tohle píšu, napadá mě, že mi chybí ten filozoficko-psychologicko-sociologický rozhovor s Péťou. Měla bych jí zas napsat, nebo zařídit, abychom se určitě sešly přespříští pátek na oktávě...

Co jinak? Přemýšlim o tom, jak a kde se nechám učesat na maturák, co si obleču na půlnoční překvapení... Téma půlnočka bude Moulin rouge, nemáte náhodou na půjčení něco, v čem bych vypadala jako kurva, něco průhledného, nebo pěkné boa? :D Plánuju o půlnoci vypadat božsky.

Serou mě (sorry) písničky o nešťastné lásce, ale tahle je skvělá.
PS: Ztratila jsem svoji placku "DYKE" z Pridu...

Jsem pěkně masitá! Konečně jsem se dočkala

23. listopadu 2012 v 20:53
Nedávno jsem vás informovala o tom, jak moc špatně se umím oblékat. Dnes se chystám na svém vzhledu naopak něco pochválit.
Přibrala jsem. Vážím teď 45 kilo. Někomu to možná přijde žalostně málo, ale opravdu je to nejvíc, co jsem kdy v životě vážila, a při mé výšce 155 centimetrů to zas tak málo není... si myslím. Ještě před pár měsíci jsem měla jen 39.
Když jsem si nedávno na večer oblékla upnutou sukni a triko, doma si najednou všichni všimli, jak moc jsem teď tlustá. Je to u mě nezvyk: nepadají ze mě kalhoty, trika na mně nevisí, na bocích ani na lopatkách ze mě nelezou kosti. Vypadám prostě skvěle a jsem se sebou teď hrozně spokojená! Doufám, že zas nezhubnu. Miluju svoje MASÍČKO!!!

Pro některý holky je vzrušující vidět, jak jim kila ubývají... Já jsem teď celá nadržená při představě, že bych mohla zkusit přibrat ještě jedno, dvě kila... Jen bych to zkusila... Jaké by to asi bylo? :D

PS: Připravujete se na maturitu a nejste si jistí, jak psát charakteristiku? Je to easy!
 
 

Reklama