Moderní technologie & já. Symbióza? Asi těžko

19. května 2013 v 19:48 |  Téma
Občas mám dojem, jakoby snad byla povinnost tvrdit, že si člověk libuje v moderních technologiích, sociálních sítích a podobných vymoženostech. Vy je vážně máte rádi? Úplně vážně? Nebo to jen tak říkáte?

Nenávidím změny, nenávidím inovace. Na několika názorných příkladech vám ukážu, jak to myslím.

Měla jsem docela dlouho mail na hotmailu. Bohužel se jeho tvůrci na přelomu roku rozhodli, že schránku upgradují a zpříjemní uživatelům mailovaní novým designem. Začaly mi z uší sršet jiskry. Zase mi někdo komplikuje život. Musím si najít novou doménu. A tak, protože můj pracovní mail je na gmailu, a jsem na něj tím pádem zvyklá, je i můj nový osobní mail na gmailu.

Můj mobil má tlačítka a nemá dotykovou obrazovku. Zato má ale bezva svítilnu. Jestli toužím po moderním "chytrém" mobilu? Asi tak na 10 %. A to jen proto, že bych na něm mohla mít slovník a zjistit si, jak jedou autobusy, kdekoli a kdykoli.

Neumím zapnout televizi.

Nekecám. Od té doby, co je k ní třeba set-top-box a dva ovladače, jsem ztracena.

Ano, mám Facebook, který jsem se za těch přibližne pět let naučila obstojně používat a zůstávám na něm i přes to, že nenávidím Timeline. Přijde mi ale, že nemít Facebook je dnes jako nemít žádný mobil... Skoro jako (teď to bude trochu hyperbola) nemít přátele. Nevím jak vy, ale já už téměř neesemeskuju, vše se domlouvá přes Facebook. Nečíst příspěvky v třídní skupině? Byla bych po příchodu do školy jak v jiném vesmíru.

To je jediná sociální síť (kromě blogu, ale, řekněme si to narovinu, mít blog je docela retro... Nepřijde vám?), kterou používám. Google+? Mám, nechápu, nepoužívám. Twitter? Měla jsem, zrušeno. Tumblr? Měla jsem několik měsíců, používala jsem ho aktivně, nakonec jsem usoudila, že je to ztráta času. Zrušeno. MySpace? Zrušeno. Youtube? Bývalo zrušeno, ale když už mám teď nově ten účet na Googlu...

Jsem nostalgik a neustále vzpomínám na ty sladké časy, kdy jsem měla profil na Lidé.cz a blog na seznamu, který se ovládal snadno přes HTML a CSS (které jsem za ty roky, kdy se vše zjednodušovalo, luxusně zapoměla). Dnes je všechno snaží být co "nejchytřejší", nejjednodušší a nejintuitivnější, až se mi z toho chce znovu lézt po stromech. A nejhorší je, že tomu člověk nemůže uniknout, ani kdyby chtěl.

A teď vy, upřímně. Ovládáte moderní technologie? Používáte sociální sítě a užíváte si jejich používání?

http://img268.imageshack.us/img268/8819/p1190213.jpg
Negativistický článek, negativistická fotka. Nedávno u nás byla bouřka. ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča | Web | 19. května 2013 v 21:01 | Reagovat

U nás bouřka začíná. Bojím se jí už od malinka. :/

2 Margareta | E-mail | Web | 20. května 2013 v 5:44 | Reagovat

Na jednu stranu taky nejsem s moderními technologiemi kamarád (televize mi taky občas dělá problémy), na druhou stranu mám všechny ty sociální sítě svým způsobem ráda a baví mě. I když Facebook používám jen k propagaci blogu - věř tomu, že nemít mobil je pořád horší než nemít Facebook. :) Taky jsem si to nejdřív neuměla představit a nakonec je to v pohodě. Ale jestli půjdu na vejšku, asi si ho budu muset založit znovu. :) Smsky poslední dobou taky posílám čím dál tím méně, já se zase spoléhám na Google Talk, Viber a další podobné aplikace. :)

Někdy ovšem taky zavzpomínám na staré časy. Na "lidech" to stejně bývalo fajn. :)

3 Brabikate | Web | 20. května 2013 v 14:10 | Reagovat

Já mám nové technologie ráda, sice s některými mi to trvá dlouho - např. chytrým telefonům jsem přišla na chuť až ve chvíli, kdy jsem před několika měsíci jeden takový dostala - ale dost často jsou to zkrátka věci, které mi usnadňují a zpříjemňují život. Takhle je chápu a právě proto je mám ráda.

Používám Facebook, protože tam mám všechny své přátele a hlavně má neuvěřitelný přínos pro mé studium - už kolik zkoušek jsem zvládla hlavně díky němu a informacím od spolužáků, které by se ke mě jinak nedostaly. Twitteru jsem přišla na chuť docela nedávno a hlavně jsem zjistila, že se ke mě na blog díky němu dostane mnohem víc návštěvníků. A pak mám ještě ráda Pinterest, který používám jako zdroj inspirace. :-)

Ale chápu, že někdy toho může být moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama