Lies, lies, lies, you love those lies.

17. května 2012 v 20:16 |  Musique
Naprosto zbožňuju Garbage, jejich nový cd, Shirley Manson a hlavně tuhle písničku!!! ♥
Doufám, že jste nezapoměli (tak, jako jsem zapoměla já), že 17. květen je den boje proti homofobii!


Lies, lies, lies, you love those lies, you tell them straight, straight to my face, they feel so right, they keep you safe, and you're do good at it, oh, it comes automatic, lies, more lies, I can tell they're lies, I can see right through, you have see-through eyes, knocked down like a? This time, I won't be your dirty little secret. Not for you, not for me, not for your other lover, I won't be your dirty little secret. Oh, a man like you keep me up at night, you want your woman at home and your bed on the side. You've got a telephone girl that you carry around, in your jean black pocket with a? And you're so sly about it, oh, it comes automatic, you're so good at it, a systematic habit, sly about it, oh, it comes automatic, you're so good at it, a systematic habit. Knocked down like a? This time I won't be your dirty little secret. Tell your mother, tell father, tell your friends, tell your teacher... I won't be you dirty little secret. Automatic systematic habit.

Ocenila bych, kdyby někdo rozpoznal, co je v tom textu od 1:00 do 1:07 (od knock down like a ... po this time I won't). Prostě na to nemůžu přijít a ve všech textech, co jsem našla, je jen ten otazník... A to samý po tom jean black pocket... Je tam něco sound? Fakt nevim :D.

PS: Už to mám!!! Je tam "knocked down, drag your name out all across the town, I won't be your little secret". Ale na ten druhej otazník jsem ještě nepřišla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nat | Web | 19. května 2012 v 17:06 | Reagovat

kdo ne<33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama