JÁ TI TU LIŠKU SEBERU!!!

19. března 2012 v 19:26 |  Journal
Takže, dneska od 8:12 do 12:32 byla maturita nanečisto. Téma diskuze bylo l'image est-elle une arme (Je obraz zbraní?) a téma dizertace bylo faut-il considérer la différence comme une chance (Můžeme rozdílnost považovat za štěstí?). Řikala jsem si, že chci rozhodně psát diskuzi, protože odpovědět na nějaký otázky založený na textu je podle mě mnohem menší práce než vymejšlet tři argumenty navíc, ale když jsem viděla to téma, docela jsem se v první chvíli lekla. Ale strach, že bych dizertaci nestihla, nakonec vyhrál a stejně jsem diskuzi psala. A ukázalo se to asi jako docela dobrej výběr. Sice jsem měla trochu problém v druhý části, protože dokázat, že obraz JE zbraň neni tak těžký, ale dokázat na konkrétnim příkladě, že zbraň NENI už je horší :D. V tý první části se zas ve všech třech argumentech točim kolem totalitních režimů, takže je to všechno trochu podobný, ale bude záležet na tom, jakej debil to bude opravovat. Myslim, že u většiny učitelů by to mohlo projít v pohodě. Minimálně můžu říct, že jsem jako příklad nepoužila Pejska a kočičku :D.
"Na tom je vidět ta úroveň... Někdo použije jako příklad Orwella, někdo Pejska a kočičku." :D
/KONEC ČÁSTI, KTERÁ JE PRO VŠECHNY KROMĚ MĚ NEZAJÍMAVÁ./
/VLASTNĚ... TEĎ ZAČÍNÁ DALŠÍ ČÁST, KTERÁ NEBUDE ZAJÍMAVÁ. NEJSEM ZAJÍMAVÁ :D./
Zahájila jsem 2061: Třetí vermírnou odyseu. Jsem asi v 19% a zatim mě to nebaví. Ale dvojka byla skvělá, perfektní, líbila se mi víc, než jednička. Život na Europě, David Bowman prozkoumávající Vesmír, obnova Hala, Zagadka, zrození Luciferu, strasti Heywooda Floyda, Leonov...
Poslední dobou u mě vede Coeur de pirate ♥. Uznávám, jsem s tou fráninou jak praštěná. Už začíná tvořit značkou část mýho dne. Nejen že jí slyšim každej den minimálně šest hodin ve škole, já jí ještě poslouchám cestou do školy a cestou domů. A nejen to, jak myslíte, že se bavíme ve škole? Dvojjazyčně. Máš to procédé? Tahle figure de style je métaphore. Introduction už mám, ale nenapadaj mě examply. Jak je česky "jealoux"? Karpaty vznikly v ére tertiaire. Budem psát TP control. Napiš tam eau distillée. Po tom, co takhle mluvim půl dne je ještě naprostá pecka, když třeba doma musim psát dizertaci :D. Někdy ráno mám pocit, že se mi dokonce něco zdálo francouzsky, ale bohužel svoje sny často zapomínám, tak to nevim jistě.Jinak jsme si dneska vybírali pět seminářů na příští rok. Měla jsem radost, že si jich můžu vybrat tolik, že si vyberu něco hezkýho, ale jako obvykle jsem zjistila, že vlastně možnost výběru nemám, protože čtyři mám povinný a pátej mi byl doporučen :D. Jo, ty čtyři bych si vzala tak jako tak, protože z nich budu maturovat, ale jako ten pátej jsem byla rozhodnutá si dát Film a literaturu, protože jsem si myslela, že by mi to mohlo pomoct k přijímačkám na VŠ. Každopádně jediná učitelka, na jejíž radu fakt dám nám řekla, že chápe, že prahneme po novejch znalostech, ale že si nemyslí, že by nám jeden rok semináře na VŠ nějak pomohl. A výslovně nám doporučila francoužštinu. Takže po pěti letech, kdy jí do nás hustěj na maximum jsem si ještě více méně dobrovolně z ní vzala seminář :D. Když to takhle teď píšu, připadám si jak blázen. Ten seminář už prej vůbec nebude obsahovat analyse du texte, discussion ani dissertation, za což nevim, jestli jsem ráda nebo ne, na jednu stranu jsem si na to už docela zvykla, že děláme spíš literaturu, ale zopakovat si trochu gramatiku mi asi neuškodí vzhledem k tomu, že už ani neumim správně podmínkový věty.

Článek věnovanej fránině. PECKA!!!
Ale musíte uznat, že ta Coeur de pirate je skvělá. Zvlášť ty amours dévouées.
Dneska jsem se nějak rozjela. PECKA!!! To jsem potřebovala. Měla jsem pocit, že mám v sobě nějakej blok, kterej mi zabraňoval psát a psát a psát... A všechno napsat a pak už na nic nemyslet :D. PECKA!!!

"JÁ TI TU LIŠKU SEBERU!!!"
To na mě zařval brácha, když jsem ho praštila plyšovym mývalem.

TUČNĚJ článěk. Což mi připomíná - před pár dnama se mi podařilo přibrat asi tři kila, ale co, CO? Už jsou zase pryč. Vážne si nemůžu ani tejden udržet normální váhu? Já vim, co by za to jiný daly, ale já chci mít konečně zadek, ne vypadat zezadu jak žehlící prkno.
Už asi všechno. Jsem vyčerpaná těma blábolama, asi to ani po sobě nebudu číst. Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama