Granáty a pušky

9. února 2012 v 17:07 |  Journal
PANÍ SMITHOVÁ
V životě se jeden musí dívat z okna.
PANÍ MARTINOVÁ
Ale je možno si sednout na židli, když nemá okna.
PAN SMITH
Člověk aby stále myslel na všechno.
PAN MARTIN
Strop je nahoře, podlaha je dole.
PANÍ SMITHOVÁ
Řeknou-li ano, je to jen takový způsob mluvení.
(Eugéne Ionesco - Plešatá zpěvačka)

Kdy nastává ten správnej čas začít se ptát na letní brigádu? Je teď ještě moc brzo, nebo už můžu začít?

Mám v plánu se zeptat předevšim v jednom obchodě s výtvarnejma potřebama, což je moje vysněná brigáda už druhej rok, a pak ještě na pár místech, kde by to snad taky nebylo tak hrozný. A jestli bude zase volno jen v samejch fastfoodech, tak radši odmítám pracovat uplně. NEBUDU se v červenci potit někde nad rozžhavenou pánví s nugetama :D.
Usoudila jsem, že až budu mít jednou vlastní byt, musim si tam naprosto bezpodmínečně koupit tohle křeslo. Hrozně se mi líbí už od dětství :D.
Ve středu mám referát ze zemáku, a víte co? Mně už je to nějak jedno. Tak budu mluvit ani ne před třema desítkama lidí, se z toho přece nesložim. Máme toho do školy pořád víc a víc, ani nechci pomyslet na to, kolik toho bude příští rok, když vezmu v úvahu, že letos maturuju jen z jednoho předmětu a stejně se na něj nestíhám nějak připravovat. A dneska jsem dostala 4- z fyziky a 1 z češtiny. Čeština je teď moje naprostá priorita vzhledem k tomu, pro jakou VŠ jsem v týhle chvíli rozhodnutá. Vážně na maximum jsem se položila do povinný četby, hodlám si někdy zopakovat věci z mluvnice, co mi moc nejdou, jako třeba druhy větných členů nebo vedlejších vět, nějakou terminologii a literární teorii... Všechno to chci umět perfektně. V SOSZ konečně přestanem brát psychologii (která mě moc nebaví, jsou to jen takový bláboly :D) a přejdem k sociologii, politologii, právu a podobnejm věcem. Takže to bude moje priorita numéro deux.
Tenhle víkend má padnout teplotní rekord asi od roku 1929, takže ač jsem původně na víkend plánovala velký věci, teď prohlašuju, že mě ven NIKDO NEDOSTANE!!! :D Nenávidim tuhle zimu snad víc než léto, nesnášim, jak mi mrzne nos, uši a všech dvacet prstů a hlavně jak mám z toho ledovýho větru suchej obličej a pokožku hlavy, která mě z toho pořád svědí. Horor!
Svuj obraz života jsem dneska docela vylepšila, dopadlo to dost ve stylu Miróa. A k obědu jsem měla kus palačinky se sýrem. O chemii jsem si vesele četla. A jdu dělat prezentaci na ten zemák.

V okupaci a válce není místa na banány a pomeranče, nýbrž na granáty a pušky. :D :D
(Ladislav Fuks - Pan Theodor Mundstock)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J. | Web | 9. února 2012 v 18:29 | Reagovat

Občas přemýšlím, jak mi to ve škole může pořád tak dobře vycházet, když na to uplně kašlu.. ale jo, čím víc na to kašlu - tím je to lepší!!
Kamarádka tohle křeslo zrovna prodává :D
Jo povinná četba.. hodně aktuální a vzdálený pojem.

2 Wendy | Web | 9. února 2012 v 18:33 | Reagovat

Hned bych ho koupila, ale zatim ho nemám kam dát, sakra :D.
My máme v povinný četbě pořád lepší a lepší knihy, takže už se do toho nemusim ani nutit, četla bych to asi i kdybych nemusela. Posledních několik měsíců už beru hodiny češtiny spíš jako přehlídku dobrejch knih co si můžu stáhnout :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama