L'agneau et le loup ou bien quand l'effort dépasse tous les bornes

18. ledna 2010 v 18:32 |  Journal

Jehně a vlk aneb když už snaživost přesahuje všechny meze

Ehm...

http://www.gymta.cz/_fr_sekce/actualites/francophonie/f13.jpg

Tohle jsem našla na stránkách gymplu. Vidíte toho zaprdlýho špunta úplně vzadu, co drží cedulky sucre (cukr) a oeufs (vajíčka)? Ano, to jsem já zhruba ve 13 letech. A vidíte tu snahu, kterou jsem projevovala o účast na školnim projektu zvanym Den frankofonie?! Jak tam aktivně jak debil pobíhám před půlkou školy (ok, to pobíhání, ani ta půlka školy tam moc vidět nejsou), nechvávám se balit do alobalu, mýchat a nakonec dát za karton s nápisem frigo (lednička)? A kde je ta snaha teď?

V březnu je tady zase frankofonie a letos připravujeme hru, rádoby vtipnou předělávku bajky od Jeana de la Fontaine, Jehně a vlk, nebo tak nějak se to jmenuje. A samozřejmě jsme pod vedením Elinky, Zuzanky a spol. Což by mi zas tak nevadilo, oni maj většinou dobrý nápady, to se jim musí nechat... Ale nehorázně mě sere, jak si pořád stěžujou, že já a ještě tři holky prostě nic neděláme. Hlavně, že u jinejch jim to nevadí, to jen u nás, co nemaj rádi . Ale co se divěj, ani jedna z nás čtyřech žádnou ptákovinu na frankofonii hrát nechtěla, děláme to z donucení a ještě by mohli být rádi, že jsme ochotný jim tam aspoň zahrát tu dementní roli, co nám bez našeho vědomí vybrali - stromy. Chápete to, hraju strom. To už snad ani nemá smysl si kvůli takový kravině vyrábět kostým. Navíc když ta hra bude asi na pět minut. Ani nevim, co si na sebe vezmu, mám připravený hnědý tepláky jako kmen, ale díky nim asi moc strom připomínat nebudu. Nechápu, proč to musej tak komplikovat. Kdybych tomu velela já, všichni by měli v ruce cedule, kde by bylo napsaný, co hrajou a bylo by. Rozhodně bych ovcím nevyráběla "obal" z pletiva polepenej vatou. K čemu to je?!

Přiznávám, tyhle kolektivní aktivity mě fakt neberou, stejně jako nějaký míčový hry, školní představení už vůbe ne, jo, jsem flákač a jsem líná, ale tahle snaha mi přijde fakt přehnaná... A když už se snažit chtěj, ať do toho probůh nenutěj ty méně aktivní jedince... To je tyranida .

Už jsem se rozhodla, příští rok se rovnou přihlásim s tim, že nic hrát nechci a budu radši dělat cvičení z frániny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama